Tuin- en reinigingswerken: wat met de BTW?

20 Nov 2017

Als tuinaannemer of poetsfirma is er wel degelijk een verschil tussen factureren aan een BTW-plichtige klant of een particulier

Wanneer de klant een BTW-plichtige is dienen de tuin – en poeswerkzaamheden telkens beschouwd worden als werken in onroerende staat, net zoals de werken van een loodgieter of metser.

De tuinaannemer of poetsfirma dient dus zonder btw te factureren en zal op zijn factuur moeten vermelden: “ Belasting te voldoen door de medecontractant, Koninklijk Besluit nr. 1, art. 20.”. De klant zal dan zelf een BTW-aangifte moeten doen aan 21 %.

Wanneer de klant een particulier is dan moet er altijd 21% BTW aangerekend worden. Deze werken worden uitdrukkelijk uitgesloten van het verlaagde BTW-tarief.